Kogukonna koosolekud

Kirjutas Heli Üksik on . Postitatud Mis tehtud, mis teoksil

Hea Emmaste valla elanik ja Emmaste valla sõber. 29. mail 2014. aastal algatas vallavolikogu uue arengukava koostamise. Sama aasta sügisel viisime läbi teemakoosolekud ning viis avalikku arutelu valla eri otskondades. Meie ühise töö tulemusena valmis 2015. aastal mahukas ja sisukas valla arengukava, mis on volikogu ja vallavalitsuse tegevuse alusdokumendiks ehk määrab ära, kuhu liigume. Nüüd on paras hetk tagasi vaadata. Volikogul ja vallavalitsusel aru anda arengukava täitmisest. Ning üheskoos otsustada, kas tulevikuplaanides tuleks sihte ümber seada. Ehk valla arengukava täiendada. Samal ajal on pooleli haldusreform, mille osas Emmaste volikogu otsustas üheks Hiiumaa vallaks vabatahtlikult mitte liituda. Kergeid valikuid meil edasise osas ei ole. Arvestades minimaalselt 5000 elaniku kriteeriumit ja haldusreformi piirkondliku komisjoni sõnumeid tuleb edasi “ujuda vastuvoolu”. Emmaste vald on haldussuutlik. Vallavolikogu ja -valitsus kavatsevad taotleda Emmaste valla iseseisva haldusüksusena jätkamiseks haldusreformi seaduses võimaldatud erandit. Enne tegutsemist tahaksime teada vallaelanike arvamusi, kuidas edasi minna. Loodame, et leiad võimaluse kogukonna koosolekul osaleda, kaasa mõelda, arutleda, küsida või vähemalt kuulata. Ainult üheskoos mõeldes, arutades ja tegutsedes saame endale meelepärase tuleviku kujundada.

Kogukonna koosolekud toimuvad, algusega kell 18:
Sõru muuseumis 1. veebruaril
Valgu seltsimajas 3. veebruaril
Leisu koolimajas 8. veebruaril
Jausas, Hiiulink majas 9. veebruaril
Emmaste Vaba Aja Keskuses 15. veebruaril

 

Ühisnädal Valgu seltsimajas

Kirjutas Heli Üksik on . Postitatud Mis tehtud, mis teoksil

26. novembril 11.00 - 15.00 Valgu seltsimaja avatud kõigile huvilistele
Tutvustame seltsimaja ja külaseltsi tegemisi. 
Jõulukaartide valmistamise töötuba.
Pakume kohvi ja kohvikõrvast!
OLETE OODATUD!
 
Kõigi Hiiu maakonnas toimuvate ürituste kohta saab infot SIIT!
 
 

Harju tuulikust

Kirjutas Heli Üksik on . Postitatud Mis tehtud, mis teoksil

Külaselts MUHV sai kohaliku omaalgatuse programmi 2015. aasta sügisvoorus toetuse taotlusele "Harju-Rätsepa tuuliku konserveerimiskava koostamine ning trepi ja lava taastamine". Toetuse summa on 1357 eurot ja seltsipoolne omafinantseering 164 eurot.

Toetuse abil on valminud Muinsuskaitseametiga kooskõlastatud Harju-Rätsepa tuuliku konserveerimistööde kava (Koppel Koppel Arhitektid OÜ) ja tuulikule on paigaldatud uus trepp ning plarvorm. Kuna ajalooliselt oli platvorm tagaseina laiune ja puudus piire, siis on nii tehtud ka uus platvorm. Trepi ja platvormi tööd teostas OÜ Lükkepakk.

Kuna jaanuaritormis murdusid tuuliku tiivad, siis on tellitud tuulikule ka uued tiivad, mis peaks paika saama oktoobrikuu jooksul. Tiibade vahetust rahastab Emmaste Vallavalitsus ja töö teostab OÜ Lükkepakk.

Et tuulik lõplikult korda saaks, on vaja vahetada tuuliku katus ja saba. Selleks plaanib selts kirjutada projektitaotluse kohaliku omaalgatuse 2016. aasta sügisvooru ja toetada on lubanud ka Emmaste Vallavalitsus.

XIII Kogukonna muusika- ja kunstipäevad

Kirjutas Heli Üksik on . Postitatud Mis tehtud, mis teoksil

Koostöös peitub jõud

 

Külaselts MUHVi 18.tegevusaasta jooksul on toimunud rohkesti erinevaid seltsiüritusi ning osadest on saanud lausa tunnusüritused. Aastatel 1998 – 2010 toimus iga-aastane traditsiooniline suvine loomeüritus KS MUHV kunstipäevad Valgul. Kunstipäevad olid üheks oluliseks kogukonda liitvaks ühisürituseks, mille planeerimisel ja tegevuste läbiviimisel kaasati otseselt kogukonnaliikmeid.

 

Külaselts MUHV ja Hiiumaa Pärimusait soovivad taaselustada ühte Emmaste valla populaarsemat kogukonnale suunatud loomeüritust, kuhu kaasame lisaks MUHVi külade piirkonnale ka Emmaste ja seal ümbruses olevad külad. Taaselustades võtame kaasa eelnevast erinevaid kunsti- ja käsitöö õpitubasid (maalimine, vanapaberist punumine, karpide-kaartide meisterdamine, decoupage tehnika jt) lisades sinna tegevusi ka muusikavaldkonnast (kontsert-jutustused, laulumängud, rütmipillid, tantsuklubid). Uuendatud kujul toimuvad sel aastal „XIII kogukonna muusika- ja kunstipäevad” Valgu seltsimajas ja Emmaste Pärimusaidas. Suure rõõmuga kutsume kõiki osalema, vaid ühiselt loome ajas kestvad mälestusi koostegemise rõõmust.

XIII Kogukonna muusika- ja kunstipäevad

2.juuli – 30.juuli 2016

Täisprogramm

(Korraldajatel on õigus teha programmis muudatusi)

 

2.juuli 2016

Valgu seltsimaja

11.00 Valev Sein - maalimise meistriklass

11.00 Lastele – paberist loomaaaed

Emmaste Pärimusait

15.00 Kontsert-jutustus „Meri eesti pärimuses” - TÜVKA pärimusmuusika tudengid

18.00 Tantsuklubi – TÜVKA pärimusmuusika tudengid

23.juuli 2016

Valgu seltsimaja

11.00 Suvised lilleseaded – Vaike Viesemann

12.00 Suvised küünlalaternad – Kaie Pranno/Jane Üksik

Emmaste Pärimusait

15.00 Parmupilli õpituba – Svetlana Reinmets

16.30 Djembede õpituba – Svetlana Reinmets

18.00 Tantsuklubi – Pärimusmuusika tudengid

30.juuli 2016

Valgu seltsimaja

11.00 Vanapaberist korvide punumine – Tiina Lepa

12.00 Karpide ja kaartide meisterdamine – Kristel Pisa

Emmaste Pärimusait

15.00 Pärimuslikud laste laulumängud

16.30 Pilli meisterdamine

18.00 Tantsuklubi – Pärimusmuusika tudengid

 

Projekti rahastab KÜSKkohaliku omaalgatuse programmi vahenditest.

 

Kaie Pranno, projektijuht

Heli Üksik, KS MUHV

Kontaktandmed

  • Valgu küla
    Emmaste vald
    Hiiumaa, 92011
  • 46 97 773